בית ספר קשתות

מרכז קשתות הוקם על ידי המועצה האזורית מנשה ומשרד החינוך.
המרכז הוקם בלב קריית החינוך של המועצה האזורית מנשה, לצד בית ספר יסודי, שני בתי ספר תיכון, מרכז לגמלאים, וסמוך לקיבוץ עין שמר.

במרכז קשתות כ-90 ילדים, בין הגילאים 3-13, על רצף האוטיזם (PDD), הנמצאים ב-2 גנים ו- 8 כיתות (אתר בית הספר).
המרכז הינו על-אזורי ומגיעים אליו ילדים מ 17 רשויות – מיוקנעם וזכרון יעקב בצפון ועד נתניה בדרום.

מטרת העל של מרכז קשתות:

לאפשר לכל הילדים לתפקד בצורה המשמעותית ביותר ובצורה העצמאית ביותר בקהילה. וזאת באמצעות הקניית מיומנויות תקשורתיות, מיומנויות חברתיות ומיומנויות אקדמיות.  השגת מטרות אלו מתבצעת תוך חיזוק וטיפוח היכולת הרגשית ובהתחשב בהיבט המשפחתי ובחברה בה חיים הילדים. מרכז קשתות דוגל בשילוב הילדים בסביבת בני גילם, ופועל לשלבם עד כמה שניתן במארג החינוכי של קריית החינוך מנשה (השתתפות בשיעורים בבתי ספר רגילים, פעילויות משותפות, שילוב ילדים מקשתות בכיתה רגילה).

המרכז מעניק לתלמידיו מגוון גדול של תוכניות חינוכיות וטיפולים פרא רפואיים המותאמים במיוחד לצרכיהם כמאובחני  PDD ולקויי תקשורת. בנוסף לטיפולים המסובסדים על ידי משרד החינוך )ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת וטיפולים באומנות ומוסיקה(, ילדי המרכז מקבלים טיפולים פרא רפואיים נוספים  )טיפולים עם כלבים, רפלקסולוגיה וקונגפו( , שאינם ממומנים על ידי גורמים ממשלתיים,  אלא על ידי תרומות בעלות של 244,000 ש"ח בשנה. כלל הטיפולים הניתנים לילדים הוכחו כמסייעים לקידום ההתפתחות של ילדים על הקשת האוטיסטית.

רפלקסולוגיה:


רפלקסולוגיה

טיפול בכלבים:


טיפול בכלבים

טיפול בקונג פו:


 טיפול בקונג פו